شرکت تعاونی تولیدی آرد زاهدی با ظرفیت تولیدی 250 تن در روز ، در تاریخ 1391/09/19 تاسیس و پس از خرید و تحویل زمین از شرکت شهرکهای صنعتی ، عملیات ساخت پروژه در اردیبهشت ماه سال 1392 آغاز گردید. این طرح ابتدا در زمینی به مساحت 6600 مترمربع احداث و هم اکنون با توجه به توسعه کارخانه و در دست ساخت بودن 40 هزار تن سیلو و انبارهای مکانیزه ، وسعتی معادل 37000 مترمربع دارد. پروژه در اسفند سال 1393 در مدت 23 ماه به اتمام رسیده و پس از اخذ مجوز و پروانه های لازم از معاونت غذا- دارو و اداره استاندارد در خرداد ماه سال 1394 ، همزمان با فصل برداشت گندم ، آغاز به کار نموده است.

این کارخانه مجهز به کارآمدترین دستگاه ها از برندهای معتبر روز دنیا شامل بولر آلمان ، گنج دیرمن و اورتاش ترکیه می باشد.

همچنین این شرکت دارای واحدهای ذخیره سازی گندم ، خط تولید ، ذخیره سازی آرد و سبوس و کنترل کیفیت می باشد.

واحد ذخیره سازی گندم :

این واحد تولیدی مجهز به انبار مکانیزه به ظرفیت 15000 و سیلوهای فلزی به ظرفیت 25000 تن می باشد . هوادهی گندم ها در انبارهای مکانیزه نیز از کف آن صورت می گیرد.

واحد خط تولید :

این بخش متشکل از دو قسمت بوجاری (دستگاه های الک دوار یا پیش بوجاری ، بوجاری ، شن گیر ، پوست گیر ، سیاه دانه گیر ، کلوخه گیر ، نم زن دستی و اتوماتیک ، سیلوهای خواب اول و دوم) و آسیابانی (والس دو طبقه 1.25 متر ، والس یک طبقه ، تایفون ، الک ، الک کنترل ، جت فیلتر و کروپا)

واحد ذخیره سازی آرد و سبوس :

جهت ذخیره سازی آرد و سبوس از سیلوهای فلزی و بتنی استفاده می گردد.

واحد کنترل کیفیت :

با توجه به نگاه ویژه این گروه صنعتی به کیفیت محصولات تولیدی ، گروه کنترل کیفیت فعالیت خود را از مرحله نظارت و خرید مواد اولیه شروع نموده و محصولات تولید شده را دو آزمایشگاه مجزای شیمیایی و میکروبی ، با پیشرفته ترین دستگاه های آزمایشگاهی از معتبرترین برندهای روز دنیا (شوپن ، پرتن و ارکایا) ، مورد ارزیابی قرار می دهد. بخش شیمیایی مجهز به دستگاه های اندازه گیری رطوبت ، پروتئین (کجلدال) ، گلوتن مرطوب و خشک ، نشاسته آسیب دیده (SD Matic) ، میزان ته نشینی (سدیمنتاسیون) ، میزان a آمیلاز (فالینگ نامبر) ، هکتولیتر ، PH و نیز آسیاب های چکشی و غلتکی ، کوره الکتریکی ، آون ، ترازوهای دیجیتالی با دقت های مختلف و NIR و بخش میکروبی مجهز به انکوباتورهای ساده و یخچال دار ، استریلایزر ، اتوکلاو ، بن ماری و هود لامینار می باشد.